E1272

Nowy produkt

DINOZAUR TRICERATOPS 88CM Z DŻWIĘKIEM GUMA E1272 EMAJ

Nowy

189,99 zł

Więcej informacji

Opis

Na świecie żyło wiele gatunków dinozaurów , miały one swoich zwolenników jak i wrogów. Czas zachował szczątki tak, że udało się odwzorować wygląd wielu z nich. Gumowe figurki przedstawiające jedne z charakterystyczniejszych gatunków. 

Większość kości należących do tych drapieżników odkryto w Europie. Może skamieniałości megalozaura uda znaleźć się zatem i na terenie Polski!

Triceratops to rodzaj roślinożernych dinozaurów z rodziny chasmosaurine ceratopsid , które po raz pierwszy pojawiły się w późnym mastrychcie w późnej kredzie , około 68  milionów lat temu na terenach dzisiejszej Ameryki Północnej . Jest to jeden z ostatnich znanych nieptasich rodzajów dinozaurów, który wyginął podczas wymierania kredowo-paleogenicznego 66 milionów lat temu. Nazwa Triceratops , która dosłownie oznacza „trójrożną twarz”, pochodzi od greckich słów trí- ( τρί- ) oznaczających „trzy”, kéras ( κέρας ) oznacza „róg”, a ṓps ( ὤψ ) oznacza „twarz”.

Mając dużą kostną falbankę , trzy rogi na czaszce i duże czworonożne ciało, wykazujące zbieżną ewolucję z nosorożcami i bydłem , triceratops jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dinozaurów i najbardziej znanym ceratopsydem. Był to również jeden z największych, do 8-9 metrów (26-30 stóp) długości i 5-9 ton metrycznych (5,5-9,9 ton amerykańskich) masy ciała. Dzielił krajobraz z i najprawdopodobniej był ofiarą tyranozaura, choć mniej pewne jest, że dwoje dorosłych walczyło w fantazyjny sposób, często przedstawiany na wystawach muzealnych i popularnych obrazach. Funkcje falban i trzech charakterystycznych rogów twarzy na głowie od dawna inspirowały debatę. Tradycyjnie uważano je za broń defensywną przeciwko drapieżnikom. W nowszych interpretacjach prawdopodobne jest, że cechy te były używane przede wszystkim do identyfikacji gatunków, zalotów i dominacji, podobnie jak poroże i rogi współczesnych ssaków kopytnych .

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

DINOZAUR TRICERATOPS  88CM Z DŻWIĘKIEM GUMA E1272 EMAJ

DINOZAUR TRICERATOPS 88CM Z DŻWIĘKIEM GUMA E1272 EMAJ

15 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć