E1272

Nowy produkt

DINOZAUR SPINOZAURUS 88CM Z DŻWIĘKIEM GUMA E1272 EMAJ

Nowy

189,99 zł

Więcej informacji

Opis

Na świecie żyło wiele gatunków dinozaurów , miały one swoich zwolenników jak i wrogów. Czas zachował szczątki tak, że udało się odwzorować wygląd wielu z nich. Gumowe figurki przedstawiające jedne z charakterystyczniejszych gatunków. 

Większość kości należących do tych drapieżników odkryto w Europie. Może skamieniałości megalozaura uda znaleźć się zatem i na terenie Polski!

Spinozaur (Spinosaurus – „kolczasty jaszczur”) – rodzaj teropoda z rodziny spinozaurów (Spinosauridae) żyjącego na obecnych terenach Afryki Północnej od albu do cenomanu, od około 106 do 93,5 mln lat temu. Pierwsze skamieniałości spinozaura zostały odkryte w Egipcie w 1910 roku i opisane przez niemieckiego paleontologa Ernsta Stromera. Okaz ten został zniszczony podczas II wojny światowej, jednak w 2005 roku znaleziono kolejną czaszkę dorosłego osobnika, a w 2014 roku opisano skamieniałości osobnika niedojrzałego, w tym wiele kości szkieletu pozaczaszkowego. Nie jest jasne, czy rodzaj Spinosaurus jest reprezentowany przez jeden czy dwa gatunki. Najlepiej poznanym gatunkiem jest S. aegyptiacus z Egiptu, a szczątki być może należące do przedstawicieli drugiego gatunku, S. maroccanus, odnaleziono w Maroku.

Charakterystyczną cechą spinozaura są wysokie wyrostki kolczyste kręgosłupa, o wysokości co najmniej 1,69 m i prawdopodobnie połączone płatem skóry, tworząc strukturę przypominającą żagiel, chociaż niektórzy autorzy sugerowali, że były one pokryte mięśniami i przypominały garb. Twierdzono, że struktura ta mogła służyć do termoregulacji lub odstraszania wrogów.

Opinie

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

DINOZAUR SPINOZAURUS  88CM Z DŻWIĘKIEM GUMA E1272 EMAJ

DINOZAUR SPINOZAURUS 88CM Z DŻWIĘKIEM GUMA E1272 EMAJ

15 innych produktów w tej samej kategorii:

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć